ארון הקודש ה"אמיתי", שוכן אחר כבוד בעיר בית שמש ומפאר את בית הכנסת שנבנה זה מכבר. ב"היכלות", בקשו מאיתנו להכין להם דגם של הארון שיוכל לטייל בין תערוכות מקצועיות, באופן מרשים, מדוייק ומעשי – קל להובלה ולהרכבה. לאחר בחינת אפשרויות שונות ודיונים רבים, הוחלט לנצל את הנגריה – הם יבנו "שלד" עשוי עץ למידות הארון,

ארון הקודש ה"אמיתי", שוכן אחר כבוד בעיר בית שמש ומפאר את בית הכנסת שנבנה זה מכבר. ב"היכלות", בקשו מאיתנו להכין להם דגם של הארון שיוכל לטייל בין תערוכות מקצועיות, באופן מרשים, מדוייק ומעשי – קל להובלה ולהרכבה.

לאחר בחינת אפשרויות שונות ודיונים רבים, הוחלט לנצל את הנגריה – הם יבנו "שלד" עשוי עץ למידות הארון, ואנחנו נדפיס לוחות PVC שיורכבו על השלד.

הבחירה בPVC נקבעה משום שזהו חומר דק (3 מ"מ), בעל גמישות מחד, וחוזק מאידך.

אלא שכאן רק החלה המשימה. לקחת גוף תלת-מימדי כה מורכב, בעל פתחים, קשתות, עמודים וקמרונות ו"לתרגם" אותו ללוחות שטוחים, דורש תשומת לב רבה ותכנון יצירתי. ואכן לאחר עבודה רבה בסטודיו הצלחנו להכין תשתית לחלקי ארון הקודש המפואר והמורכב, ועתה הגענו לשלב הגרפי – בו נדרשנו שוב להקפיד כי הצבע, הטקסטורה של העץ, העיטורים והיחסים בין חלק לחלק – יהיו זהים למקור עד כמה שניתן.

בעצה אחת עם הלקוח הוחלט לשלוח את הצלם המוכשר שמוליק וינרייך [P360] לעיר בית שמש, על מנת שיצלם את ארון הקודש באיכות גבוהה ובהקפדה על צבע ועיוותי צילום מינימליים. ואכן שמוליק הפיק כמה צילומים שהפכו את עבודת הפוטושופ לזורמת ואיכותית ביותר.

לאחר תכנון הפריסות והעיצוב הגרפי של חלקי הארון השונים, נוצרו קווי חיתוך ל"אסקו" (שולחן חיתוך דיגיטלי), והפרוייקט עבר לדפוס לביצוע.

כעת, עיניכם הרואות את התוצאה המדהימה, כאשר צוות הנגריה הקים באולם הייצור את ארון התערוכות, ושלח לנו את הצילומים הראשונים.

כמה מילים
הנגריה הידועה "היכלות", יצרני ארונות קודש וריהוט לבתי כנסת, כמובן שלא נזקקו לשירותינו כנגרים... אך הפרוייקט המרהיב היה מאתגר ומעניין!
החומרים שהשתמשנו
לוחות פי.וי.סי והמון יצירתיות
המורכבות
ביצוע לפי תכנית מדוייקת, עם נאמנות למקור ולדרישות הלקוח תוך הפעלה של צילום מיוחד...
למעלה