הנחיות גרפיקה לפוסטרים

/ / טיפים למעצבים

א. קבצי גרפיקה המיועדים להדפסה בפלוטר (הדפסה של פוסטרים שגודלם מעל ל-33X48 ס"מ), יש להביא בפורמט TIFF או JPEG, גם כאן בפורמט CMYK. לא נוכל לקבל קבצי PSD ובטח לא קובץ המכיל שכבות.

ב. ב"גרפצ'יק", פלוטר להדפסת פוסטרים ברוחב של עד 1.60 מטר, ובאורך לא מוגבל. ההדפסה נעשית על גלילי נייר בעובי 180 גר' (קצת יותר עבה מבריסטול), הנייר אינו מבריק. אפשרויות אחרות הן: הדפסה על נייר מדבקה, הדפסה על שמשונית, הדפסה על קנווס.
רוחבי הגלילי הנייר הסטנדרטיים הם:91 ס"מ – 1.05 מ' – 1.60 מ'. כדאי לתכנן מראש הדפסה שיכולה למלא כמה שיותר משטח הנייר בכדי לחסוך בעלויות.

ג. בהדפסת פוסטרים, בגלל גודלם של הפוסטרים הגרפיקאים חוששים משום שהקבצים הופכים להיות ענקיים, ומאטים את פעולת המחשב. נציין כאן כי ככלל ניתן להכין את הגודל קטן באופן יחסי לתוצאה הרצויה גם מבלי לאבד כמעט איכות. לצורך ההסבר נשתמש בדוגמה:
אם מבקשים להדפיס שלט בגודל 3 מטר רוחב, בגובה של מטר אחד. אם עובדים בפוטושופ, ומכינים קובץ בגודל כזה ברזולוציה של 300 די.פי.איי – הרי שקובץ כזה ישקול כמה ג'יגה… לכן: ניתן להכין קובץ שגודלו 1 מטר רוחב על 33 ס"מ גובה (שליש מהמקורי גם ברוחב וגם גובה – באותה פרופורציה), ולתת לו רזולוציה של 600-400 די.פי.איי.
מחשב ההדפסה יגדיל את הקובץ לגודל ההדפסה הרצוי, כמעט מבלי לאבד איכות.

ד. קובץ ששוליו בצבע לבן – יש להוסיף מסגרת שחורה דקה מאוד בכדי לציין את גבולות החיתוך.

ה. חשוב לדעת כי אי אפשר לשנות את הגודל של מימד אחד מבלי להשפיע על השני. דהיינו: הקטנת או הגדלת הרוחב משפיעה באותה מידה על האורך. כל שינוי אחר חייב להיעשות בזמן העיצוב הגרפי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *